Potápěčské centrum a škola potápění Brno TEAM ALBE
Centrum potápění Brno


Tímto Vám chceme přiblížit naše instruktory a divemastery, kteří se v našem potápěčském centru ALBE starají o výuku kurzů a doprovod na vašich potápěčských aktivitách.Potápěčské centrum ALBE Brno

INSTRUKTOŘI
Josef HABROVEC
*1960

Josef Habrovec

Potápěčská brněnská legenda, člen původního Delfín klubu se začal potápět v roce 1982 v tehdejším Svazarmu. Potápění se věnoval i na vojně jako vojenský potápěč - specialista. Po letech zábavy a radosti s potápění se v roce 1994 stal majitelem potápěčského centra ALBE v Brně. V roce 2008 si rozšířil vzdělání o Instruktor potápění v systému SSI a dále v roce 2011 v systémech TDI/SDI a EDS (dříve ČPŠ). Jeho největším koníčkem je podvodní fotografie, které se profesionálně věnuje od roku 2002. V této oblasti již získal více než 80 ocenění, trofejí a 7 mistrovských titulů. Naposled hattrick Mistr ČR 2008-2010. V letech 2008, 2009 a 2010 získal další hattrick, když byl vyhodnocen ADRIATIK GRUPE jako nejlepší instruktor potápění SSI v Evropě. Za rok 2011 získal ocenění Nejlepší instruktor potápění EDS (dříve ČPŠ). Je zakladatelem a presidentem Mezinárodního festivalu podvodních fotografií a filmů UWFOTO BRNO.

CERTIFIKACE a další foto zdePavel HABROVEC
*1988

Pavel Habrovec

V roce 1997 se dostal k potápění vinou svého otce, který ho vzal poprvé s přístrojem pod vodu. První kurz má od roku 2000. Následovali další kurzy a specializace. Od roku 2009 vlastní profesionální certifikaci SSI DIVECON a v roce 2011 absolvoval kurz Instruktor potápění v systémech TDI/SDI a EDS (dříve ČPŠ). Vystudoval v Brně fotografickou školu a začal se věnovat i podvodní fotografii. Dnes je tato specializace jeho obrovským koníčkem. Když Vás pod vodou nafotí, pak věřte, že Vás fotil vicemistr ČR za rok 2008 a držitel mnoha tuzemských i mezinárodních ocenění v podvodní fotografii. Od roku 2009 je členem poroty Mezinárodního festivalu UW FOTO BRNO. Pro svou nekonfliktní a dobráckou povahu je velmi oblíbený a již od svých potápěčských začátků je velmi platným a věrným členem týmu Albe. Je zručný autorizovaný technik potápěčské výstroje, proto se stará o servis regulátorů i jiné vybavení. Za rok 2012, 2013, 2015, 2016, 2017 a 2018 získal ocenění Nejlepší instruktor potápění EDS (dříve Česká Potápěčská Škola). V roce 2014 byl vyhodnocen druhým nejlepším istruktorem EDS v ČR.

CERTIFIKACE a další foto zdeDrahoslava GULDOVÁ
*1973

Drahoslava Guldová

Potápí se od r. 1996 s většími či menšími přestávkami. Od roku 2009 je majitelkou profesionální certifikace SSI – DIVECON. V roce 2011 absolvovala kurz Instruktor potápění v systémech TDI/SDI a EDS (dříve ČPŠ). Od roku 2007 je členkou poroty Mezinárodního festivalu UW FOTO BRNO. Pro svoji univerzálnost je nejoblíbenějším členem týmu. Opraví regulátor, připraví účetnictví, aktualizuje web, ale hlavně se stará o Divecentrum, prodejnu a našeho "šéf-instruktora". Je totiž vyhlášená kuchařka. Miluje cestování a teplou vodu. Potápění ve sladké vodě řídí pouze ze břehu. Již od roku 1994 je nejplatnějším a nejvěrnějším členem týmu a nejenom my, ale i spousta dalších potápěčů si ALBE bez Dadky nedovede představit.


CERTIFIKACE a další foto zdeJiří ŠTANCL
*1962

Jiří Štancl

S potápěním začal už za dob studií na vysoké škole. S učitelem branné výchovy si potápění s přístrojem vyzkoušel nejprve na bazénu a pak na Brněnské přehradě někdy v roce 1985. Potápění dál zkoušel s různými kamarády. Rozhodnutí udělat si opravdový potápěčský kurz u něj definitivně padlo při "Diskotéce pod vodou" (2. září 2006 na brněnském koupališti Dobrák). Po úspěšném dokončení základního kurzu na Slunečných jezerech, následovaly další až po profesionální certifikaci Divecon SSI. Instruktorem EDS (dříve Česká Potápěčská Škola) se stal v roce 2012. Věnuje se ponorům na zkoušku, doprovodu potápěčů na lokalitách u nás i v zahraničí a výuce nových potápěčů. Mimo potápění se věnuje myslivosti a kynologii. Aktivně sportuje a neustále se udržuje v kondici. Hraje na různé hudební nástroje a také se profesionálně věnuje zpěvu vážné hudby. Je držitelem Certifikátu o vytvoření Českého rekordu.

CERTIFIKACE a další foto zdePetr DÁM
*1974

Petr Dám

K potápění ho přivedl v roce 2008 kamarád Zdeněk Galba a poprvé se potápěl na Senci. Od té doby potápění zcela propadl. Po zkušenostech s potápěním ve vodách Česka a Slovenska odcestoval v roce 2011 na praxi jako Divemaster do českého diving centra v Bulharsku. Po návratu absolvoval v roce 2012 Instruktorský kurz přístrojového potápění u EDS (dříve České Potápěčské Školy). V létě 2012 sbíral zkušenosti jako instruktor potápění v bulharském Divecentru SREDETZ v Kitenu. Mimo potápění se věnuje počítačové grafice, tvorbě a úpravě webových stránek. Velice rád fotografuje jak na suchu tak i pod vodou.CERTIFIKACE a další foto zdeJosef HABROVEC ml.
*1986

Josef Habrovec ml.

Jeho potápěčské začátky se datují od r. 1996 a první certifikaci má od r. 1999. Profesionální certifikaci PADI DIVEVEMASTER získal již v roce 2004. Neustále zvyšuje svoji potápěčskou dovednost a kvalifikaci absolvováním dalších speciálních kurzů. Asistoval při výcviku potápěčů, ponorech na zkoušku a svými zkušenostmi platí za velkou posilu týmu. V srpnu 2017 úspěšně absolvoval Instruktorský kurz přístrojového potápění EDS OWI. Mimo potápění se aktivně věnuje natáčení a střihu videa.

CERTIFIKACE a další foto zde
Potápěčské centrum ALBE Brno

DIVEMASTŘI A DIVECONI

Marek SVITAVSKÝ
*1972

Marek Svitavský

Marek je narozen v červenci a jako každý správný rak miluje vodu. V roce 2010 si splnil svůj dětský sen a začal se potápět s přístrojem. Od prvního ponoru ho potápění uchvátilo. Od roku 2014 je majitelem profesionální potápěčské licence DIVEMASTER. Asistuje u kurzů, vede ponory na zkoušku, aktivně se věnuje asistenci a průvodcovským aktivitám pod vodou. Do budoucna plánuje profesionální kariéru instruktora potápění. Rád cestuje a nenechá si ujít žádnou příležitost, při které se může potápět. Mezi jeho velké lásky patří i klasická hra v kuželky, které se věnuje od roku 1984 v Klubu Sokol Brno IV.CERTIFIKACE a další foto zdeIveta ČERNÁ
*1990

Iveta Černá

První kurzy absolvovala v Albe v roce 2011. Následovali další vyšší kurzy a specializace a v roce 2018 získala profesionální kvalifikaci EDS Divemaster. V současné době pracuje jako specialista při ponorech na zkoušku, které si sama organizuje i vede. Její největší vášní jsou však potopené vraky a jiné záhady ve slané i sladké vodě. Je výborným průvodcem pro začínající i mírně pokročilé potápěče. Jejím největším koníčkem hned po potápění jsou motorky. Veterán M-72 a Kawasaki ER 6N. V rodném Havířově je členkou dobrovolných hasičů. Pracuje v Městkém divadle Brno na pozici rekvizitářky a také účinkuje jako hostující herečka v různých rolích. Ráda cestuje a objevuje nové světy. Svým humorem, dobrou náladou a smyslem pro pořádek je velmi platným členem týmu.CERTIFIKACE a další foto zdeBOBINA
*2013

Bobina

Nejmladším a nejrozmazlovanějším členem týmu je od května 2013 fenka trpasličího jezevčíka Bobina.


... a čas běží