ALBE potápěčské centrum a škola potápění Brno. Specialista na potápění potápěčské vybavení.

REVIZE A SERVIS TLAKOVÝCH LAHVÍ

Centrum potápění BrnoRevize a servis ocelových, hliníkových a kompozitních tlakových lahví, vyrobených v EU.

Láhev k provední revize a tlakové zkoužky přijímáme pouze prázdné - vypuštěné.Zajišťujeme revize a servis ocelových, hliníkových a kompozitních (kevlarových) tlakových lahví na potápění.

Revize a servis tlakových lahví. ALBE potápěčské centrum a škola potápění Brno. Specialista na potápění potápěčské vybavení.
pracovní úkon
cena/ks
HYDROSTATICKÁ TLAKOVÁ ZKOUŠKA LAHVE, ZÁKLADNÍ VNITŘNÍ ČIŠTĚNÍ, VYSOUŠENÍ A VYRAŽENÍ ATESTU, DEMONTÁŽ A MONTÁŽ VENTILU (mimo bod. 3 Podmínek)
do 9 ltr
400,-Kč
od 10 do 20 ltr
490,-Kč
od 21 do 60 ltr
590,-Kč
SPECIÁLNÍ VNITŘNÍ ČIŠTĚNÍ LAHVE
(dle bodu 2. Podmínek)
300,-Kč
DEMONTÁŽ A MONTÁŽ VENTILU
(dle bodu 3. Podmínek)
250,-Kč
VIZUÁLNÍ PROHLÍDKA - KONTROLA LAHVE
vč.demontáže a montáže ventilu (mimo bod.3 Podmínek)
200,-Kč
PLNĚNÍ STLAČENÝM VZDUCHEM 230 bar do 5L
1ks
60,-Kč
PLNĚNÍ STLAČENÝM VZDUCHEM 230 bar od 6L
1 ltr objemu
10,-Kč
SERVIS MONOVENTILU
1ks
800,-Kč
SERVIS DVOUVENTILU
1ks
1400,-Kč
Manipulační poplatek
(dle bodu 12. Podmínek)
1ks
100,-Kč

Pro firmy a organizace písemný protokol o tlakové zkoušce na vyžádání.Láhev k provední revize a tlakové zkoužky přineste/pošlete prázdnou - vypuštěnou.
Naplněné - natlakované láhve nelze zasílat poštou ani jinou přepravní službou.


Podmínky:

 1. Doba trvání max. 5 pracovních dnů.
 2. V případě, že láhev přijatá pouze pro vyhotovení tlakové zkoušky bude vnitřně silně znečištěna (velká koroze, olej, zápach apod.), bude u této automaticky provedeno speciální vnitřní čištění viz.ceník.
 3. V případě, že zákazník požaduje vizuální prohlídku nebo tlakovou zkoušku na láhev, která má uzavírací ventil jiný než válcový M25x2 (např. s kuželovým závitem do láhve, sestavu dvojčat nebo jiný typ), bude mu automaticky připočtena demontáž a montáž ventilů 250,-Kč / ventil.
 4. Naplnění láhve stlačeným vzduchem na 230 bar po provedené vizuální prohlídce nebo tlakové zkoušce je vhodné objednat předem nebo můžeme láhev naplnit i na počkání. Platí pouze při osobním odběru. Naplněnou láhev nelze zasílat poštou ani jinou přepravní službou.
 5. Pokud láhev nevyhoví podmínkám ČSN/EN pro tlakovou zkoušku, bude znehodnocena pro další použití a vrácena objednavateli s prováděcím protokolem. Objednavatel musí uhradit všechny výkony spojené s objednávkou i v případě, že láhev neprojde tlakovou zkouškou a bude znehodnocena pro další použití.
 6. Dle ČSN/EN je platnost periodické hydrostatické tlakové zkoušky u potápěčských tlakových lahví plněných vzduchem 5 let. (Doporučujeme minimálně jednou za rok nebo dle ČSN/EN jednou za 2,5 roku vizuální kontrolu vnitřní části láhve).
 7. Životnost ocelových tlakových lahví plněných vzduchem je dle ČSN/EN max. 40 let.
 8. V případě, že zákazník požaduje tlakovou zkoušku a revizi na láhev, která má v době přijetí zakázky platnou tlakovou zkoušku, s provedením zakázky souhlasí v plném rozsahu dle ceníku a uvedených podmínek. Předáním tlakové láhve firmě Albe k provedení revize, zákazník souhlasí s provedením nové revizní zkoušky a ostatními uvedenými podmínkami.
 9. SERVIS, OPRAVA A ČIŠTĚNÍ VENTILU NENÍ SOUČÁSTÍ HYDROSTATICKÉ TLAKOVÉ ZKOUŠKY.
 10. O provedení celkové revize láhve vč. hydrostatické tlakové zkoušky, nerozhoduje stáří (datum) poslední revize, ale její technický stav.
 11. Označení tlakové zkoušky na láhvi. Na tlakové lahve plněné vzduchem, se dle EN razí rok a měsíc, ve kterém byla tlaková zkouška provedena. Od tohoto data je platnost atestu 5 let. Správné značení zde.
 12. Manipulační poplatek bude účtován pouze v případě, pokud vámi dodaná láhev k servisnímu úkonu nebude prázdná/vypuštěná.

Pro další informace prosím volejte 736 631 115, po-pá:10-18 hod.Příklady:

Ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahve

Uzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahveUzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahveUzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahve Uzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahveUzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahve
Uzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahveUzavírací ventily s kuželovým (kónickým) závitem do lahve


Tlakové láhve - sestava dvojčat

Tlakové láhve - sestava dvojčatTlakové láhve - sestava dvojčatTlakové láhve - sestava dvojčat
Tlakové láhve - další příklady

Tlakové láhve - další příklady
Tlakové láhve - kompozitní materály

Tlakové láhve - kompozitní materiály


Tlakové láhve - kompozitní materiályTlakové láhve - kompozitní materiályTlakové láhve - kompozitní materiály


RADY A TIPY JAK ZLEGALIZOVAT STARŠÍ TLAKOVÉ LÁHVE

Naši zákazníci se na nás velmi často obrací o radu a pomoc ohledně starých vojenských potápěčských lahví, zakoupených na aukčním portálu. Pokud tedy vlastníte tyto a jim podobné lahve je potřeba tyto dle norem EU zprovoznit a zlegalizovat pro bezpečné používání.

Postup je následující.

Legalizace starších tlakových lahvíLegalizace starších tlakových lahvíLegalizace starších tlakových lahví

Lahve je nutné kompletně demontovat a zbavit všeho příslušentví a ventilů.

Legalizace starších tlakových lahvíLegalizace starších tlakových lahvíLegalizace starších tlakových lahví

Na lahvích je nutné provést hydrostatickou tlakovou zkoušku (1 láhev 400,-Kč) a k lahvím pořídit nové ventily s kónickým (kuželovým) závitem. 200 bar nebo 300 bar dle typu lahve. Info k ventilům zde. Ventily nasadit na láhve (demontáž a montáž ventilu 250,-Kč jedna láhev).
Láhev do velikosti 5L po kompletním servisu vám naplníme vzduchem na 235 bar za 60,-Kč/ks.

Potápěčský uzavírací ventil vzduchový s kónickým závitem do lahve. Typ 200 bar a 300 bar s bočním výstupem G5/8.

Uzavírací tlakový ventil vzduchový s kónickým (kuželovým) závitem do lahve. Typ 200 bar a 300 bar s bočním výstupem G5/8.
Potřebujete-li bližší informace o revizích tlakových lahví, neváhejte nás kontaktovat
po-pá 10-18hod., tel.: +420 736631114-5 nebo info@albegroup.czZavoláme
Vám zpět!
Jak to nemá vypadat!
foto - servis: znečištěná vnitřní část tlakové lahve, velká koroze, olej, zápach foto - servis: znečištěná vnitřní část tlakové lahve, velká koroze, olej, zápach foto - servis: znečištěná vnitřní část tlakové lahve, velká koroze, olej, zápach foto - servis: znečištěná vnitřní část tlakové lahve, silná koroze
foto - servis: nečistoty uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečistoty uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištěná vnitřní část ventilu tlakové lahve
foto - servis: znečištěná vnitřní část ventilu tlakové lahve foto - servis: znečištěná vnitřní část ventilu tlakové lahve foto - servis: znečištěná vnější část ventilu tlakové lahve foto - servis: znečištěná vnější část ventilu tlakové lahve
foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve foto - servis: znečištění ventilu uvnitř tlakové lahve