POTÁPĚNÍ EGYPT - HURGHADA

EGYPT - potápěčské safari na lodi


Málokde je voda tak krásně modrá jako v Rudém moři. Svůj název zřejmě dostalo podle zbarvení dna, které je místy pokryto množstvím červených měkkýšů. Je však také možné, že staří Egypťané nazvali moře podle pouště s fantasticky červeně se třpytící kulisou hor, které přezdívali Rudá země. Každopádně rudou barvu budete v moři hledat marně. Moře je průzračné, zářivě modré a místy temně azurové. Podmořské jeskyně, útesy, vraky lodí, stovky rozličných korálů, tisíce druhů ryb a voda, jejíž teplota na hladině málokdy klesne pod 20°C, toto jsou ty pravé důvody, proč Rudé moře patří mezi potápěčské ráje.

Egyptská Hurghada je moderní turistická oblast, proslavená krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou, ráj potápěčů, kteří zde mohou obdivovat pestrobarevné korálové zahrady a obrovské množství ryb. Při pobytu v Hurghadě Vám nabízíme možnost zajistit potápěčský program, včetně absolvování řady potápěčských kurzů pro začátečníky i pokročilé a samozřejmě bude i příležitost poznat dávnou historii Egypta při výletech ke starověkým památkám.

Hotel Sultan Beach

leží přímo u malé laguny s písečnou pláží se slunečníky a lehátky (zdarma), barovým servisem a sprchami. Do centra Hurghady je to cca 8 km a cca 4 km na letiště. Hotel svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, kde je možnost pronájmu bezpečnostní schránky, směnárnu, několik restaurací a barů, obchůdky, kavárnu, diskotéku, hernu a konferenčními prostory. V zahradě se nachází pěkný bazén, s oddělenou částí pro děti, se slunečníky a lehátky zdarma.

Klimatizované pokoje jsou vybavené koupelnou se sprchou a WC, telefonem, miniledničkou, vysoušečem vlasů, TV a balkonem nebo terasou. Na vyžádání lze zajistit dětskou postýlku.
Hotel nabízí zdarma volejbal a tenis, za poplatek tenis s osvětlením, stolní tenis, ?tness, saunu, masáže a vodní sporty na pláži. Pro děti je zde dětské hřiště a miniklub.

Stravování: Polopenze formou bufetu nebo možnost All Inclusive.

Hotel Hor Palace

Hotel se rozkládá přímo u písečné pláže s lehátku a slunečníky zdarma. Do centra města Hurghada je to cca 8 km, na letiště cca 4 km. Velmi klidný hotel svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí (možnost pronájmu bezpečnostní schránky za poplatek cca 3 USD / týden) a lobby barem, hlavní restauraci a pěkný bazén s plážovým barem.

Standardně zařízené pokoje jsou vybaveny klimatizací, koupelnou s vanou nebo sprchou a WC, telefonem, TV, miniledničkou a balkonem.
Zdarma je k dispozici volejbal, za poplatek stolní tenis, potápění a vodní sporty na pláži.


Stravování: Polopenze formou bufetu.

Hotel Sindbad Mashrabiya

Hotel leží přímo na krásné písečné pláži, na klidném místě, ale přesto v centru. Nejrůznější obchůdky se nacházejí v bezprostřední blízkosti. Hotelový komplex je postaven v typickém orientálním stylu a je tvořen hlavní budovou a dvoupatrovými vilami ležícími v zahradě areálu hotelu. Disponuje halou s recepcí (bezpečností schránka na vyžádání zdarma), restaurací, snack barem, barem na pláži, orientální kavárnou, čistírnou, hernou, diskotékou a konferenčními prostory. V pěkné rozlehlé a hezky upravované zahradě leží bazén se sprchami a dětský bazén. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu i na pláži zdarma.

Standardní pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV-SAT , telefonem, koupelnou se sprchou nebo vanou a WC, vysoušečem vlasů, minibarem (za poplatek) a balkonem nebo terasou. Na vyžádání je možno zajistit dětskou postýlku (zdarma).
Hotel pořádá animační programy, je k dispozici zdarma volejbal a stolní tenis. Na pláži je centrum vodních sportů. Pro děti je v zahradě hotelu dětské hřiště a také dětská restaurace.


Stravování: Polopenze formou bufetu nebo možnost All Inclusive

Hotel Sea Gull

Pěkný a velký hotelový komplex se nachází přímo u pláže a v centru Hurghady, na hlavní třídě se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Hotel má typický egyptský kolorit a unikátní styl. K vybavení hotelu patří prostorná vstupní hala s recepcí a lobby s vodotryskem, italská a asijská restaurace s panoramatickým výhledem, pub s živou hudbou, snack bar, dětské hřiště, malý amfiteátr a dva konferenční sály. Trezor na recepci za poplatek.

Pěkně zařízené pokoje s příslušenstvím, TV-SAT, telefonem, minibarem, vysoušečem vlasů, klimatizací a balkonem nebo terasou. Pokoje mají výhled na moře, na bazén nebo do okolí. Na vyžádání a za příplatek je možné zajistit rodinné pokoje (jsou větší a mají francouzská okna).
V areálu se nachází třístupňový komplex bazénů - 2 velké bazény a dětské brouzdaliště a dále nový bazén v těsné blízkosti, biliard, stolní tenis, sauna, masáže, jacuzzi a posilovna (vše za poplatek), diskotéka a animační program. Menší písečná pláž leží přímo u hotelu a další nově otevřená větší pláž v těsné blízkosti, slunečníky, lehátka a ručníky zdarma.

Stravování: all inclusive - mj. zahrnuje plnou penzi, nealkoholické a místní alkoholické nápoje, kávu, čaj, odpoledne snack a zmrzlinu.


Fotogalerie - kliknutím zvětšíte foto

Foto Josef Habrovec ©Kontaktní formulář:
Jméno a příjmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Vaše zpráva:*
* položky jsou povinné